Ubranka dla niemowląt – na co zwrócić uwagę?

Kompletując ubranka dla niemowląt, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale także na to, aby strój był wygodny do noszenia przez dziecko oraz ubierania i rozbierania. Oferta ubranek i akcesoriów dla dzieci jest niezwykle szeroka, dlatego wybór nie jest takim łatwym zadaniem.

Rodzaje ubranek dla niemowląt

Na ubranka dla niemowląt składają się takie elementy odzieży, jak:

 – koszulki body,

 – kaftaniki,

 – bluzy, sweterki i spodenki.

Koszulki body są pierwszą warstwą, którą dziecko ma na sobie, przytrzymują również pieluchę w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj mają zapięcia w kroku na zatrzaski, wygodniejszą formą są zapięcia w okolicy obojczyka, koszulki dokładniej przylegają wówczas do ciała. Należy zwrócić uwagę, aby szwy od wewnętrznej strony były odpowiednio wykończone i nie uwierały delikatnej skóry dziecka. Kaftaniki, bluzy i sweterki nie mogą być wykończone twardymi lamówkami. Szerokie otwory na główkę i ręce umożliwiają rolowanie ubranek dla niemowląt, co przydaje się zakładaniu i zdejmowaniu.

Ubranka dla niemowląt – nie tylko wygląd

Często zdarza się, że ubranka dla niemowląt są niezwykle atrakcyjne wizualnie, wówczas można zapomnieć o zwróceniu uwagi na rodzaj materiału i sposób wykończenia. Niemowlęta potrzebują zazwyczaj jedną warstwę odzieży więcej niż dorośli, dlatego warto korzystać z zestawów składających się z kilku warstw, jedną z nich zawsze można zdjąć, albo dołożyć, aby utrzymać właściwą temperaturę ciała. Niemowlęta trzeba często przebierać, z tego względu odpowiednio zaprojektowane ubranka mogą zaoszczędzić wielu problemów.