Body kopertowe jako „must have” w wyprawce niemowlęcej

Każda mama, która zbliża się do terminu porodu zastanawia się, jakie ubranka będą idealne do szpitala i jakie, będą jej potrzebne w domu, zaraz po narodzinach maluszka. Jednym z podstawowych elementów garderoby noworodka jest body kopertowe. Warto w wyprawce przygotować kilka sztuk tego rodzaju odzieży.

maluch w body

Ubranka dla noworodka – postaw na jakość i wygodę

Podstawowym kryterium, zgodnie z którym należy kompletować wyprawkę dla noworodka jest jakość. Ubranka dla tak małego dziecka muszą być najwyższej jakości, by zapewnić mu maksimum wygody i komfortu noszenia. Nie bez znaczenia jest także praktyczność i bezproblemowe zakładanie ubranka. Kopertowe body są bardzo proste do zakładania i dlatego też od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ubrań wchodzących w skład wyprawki niemowlaka.

Jeśli dziecko ma rodzić się wiosną i latem warto postawić na body kopertowe z krótkim rękawem, które będzie bardzo wygodne dla dziecka. Body kopertowe cechują się łatwością w zakładaniu, gdyż nie trzeba przeciskać delikatnej główki dziecka przez ubranko, a wystarczy zapiąć kilka zatrzasków na brzuchu dziecka.

Body kopertowe – jaki rozmiar?

Kopertowe body dla niemowląt używane jest nie tylko jako ubranko dzienne, ale także świetnie sprawdzi się w roli piżamy dla malutkiego dziecka. Co ważne, zatrzaski ułatwiają zmianę pieluszki maluchowi także w nocy.

Malutkie dziecko bardzo szybko rośnie, dlatego też warto kupić po kilka sztuk body w najmniejszych rozmiarach. Body kopertowe zazwyczaj kupuje się w rozmiarach 56, 62 lub 68. Niekiedy można także znaleźć takie w rozmiarze 74 lecz jest to rzadkość.

Kopertowe body dla niemowląt a body rozpinane – jaka jest różnica?

Podstawowa różnica między body kopertowym a tym rozpinanym polega na tym, iż body kopertowe rozpinane jest na dwie zakładki, które dodatkowo posiadają napki. Natomiast body rozpinane nie posiada zakładek i ma rozpinany cały przód. Oczywiście body rozpinane także są świetnym rozwiązaniem na pierwsze miesiące życia małego człowieka.

Kompletując wyprawkę dla noworodka warto postawić na body kopertowe, które pozwala na bezproblemowe ubieranie malucha. Jest to także świetne ubranko na późniejsze miesiące życia dziecka.