Piżama niemowlęca – na jaką postawić?

Lekkie body, wygodna bluzka do spania i spodenki do kompletu czy po prostu przewiewna i lekka bielizna to nieodłączny element garderoby każdego człowieka. Zdecydowanie nie ma niczego lepszego niż czysta, jeszcze pachnąca praniem piżama i mocno wygrzane łóżko. Jak jednak wyglądają dziecięce odpowiedniki piżam i jak wybrać najlepszą z nich dla swojego maleństwa? Co zrobić, gdy maluszek drapie się po buzi lub mocno kręci się w łóżku podczas snu, a przy tym mocno poci?

Jaką piżamę dla niemowlaka wybrać?

Najlepsza piżama dla małego dziecka to taka, która nie krępuje jego ruchów, ale również pozwala zabezpieczyć dziecko przed ewentualnymi urazami: przed włożeniem paluszków do oka czy podrapaniem skóry twarzy i innych części ciała. Dobrym wyborem będą więc piżamy niemowlęce z oferty https://mybasic.pl/183-pizamy-i-bielizna ze zszytymi otworami na rączki oraz nóżki, które nie tylko pozwolą ogrzać wrażliwe na zimno dłonie i stópki, ale także idealnie sprawdzą się dla dzieci ruchliwych i uwielbiających poznawać własne ciało.

Dla niemowląt, które nie przepadają za dwuczęściowymi piżamkami, ponieważ bluzeczka podwija się i odsłania brzuszek, najlepiej sprawdzą się piżamy jednoczęściowe – takie ubranka posiadają specjalny, niezszyty materiał na dole pleców, a dzięki takiemu rozwiązaniu brzuszek czy pupa dziecka zawsze będą zakryte i ogrzane. Dzięki takiej piżamce nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe okrycie dziecka, ponieważ sam materiał ubranka będzie wystarczający.

piżama niemowlęca spakowana w pudełku

Świetnym sposobem na termoizolacje dziecka – zwłaszcza w okresie późnej jesieni, zimy czy wczesnej wiosny – jest wybranie modeli bawełnianych wyposażonych w zamek błyskawiczny. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie rozebranie oraz ubranie dziecka, chociażby w momencie zmiany pieluszki czy przymusowego pośpiechu po kąpieli, aby maluszek nie zmarzł.

Piżama niemowlęca – jak o nią dbać? Kiedy zmienić na nową?

Piżamkę dla dziecka zmieniamy raz na dobę lub co dwa dni. Jednak jeśli oczywiście sytuacja tego wymaga, zmieniamy ją dwa i więcej razy dziennie – na przykład, gdy dziecko się pobrudzi lub spoci. Ubranka, w tym piżamki niemowlęce pierzemy za każdym razem, gdy kupujemy nową sztukę, aby pozbyć się drobnoustrojów oraz śladów placów obcych ludzi, którzy w sklepie dotykali dany przedmiot. Takie ciuchy pierzemy również oddzielnie i nie jest wymagana bardzo wysoka temperatura prania. Wystarczy 50 stopni, ponieważ już w tej temperaturze zabijamy nachalne zarazki.

Co zrobić z piżamką dziecięcą, która nie jest już potrzebna?

Możesz je sprzedać na różnych stronach albo oddać innym. Piżamki oraz ubrania niemowlęce kurczą się dla naszego dziecka bardzo szybko, a z pewnością przydadzą się innej mamie, która właśnie przywitała na świecie swojego maluszka. Sprzedaż i oddawanie ubrań to najbardziej ekologiczny sposób pozbywania się ciasnych piżamek niemowlęcych!