Czy warto kupić dziecku namiot tipi?

Namioty tipi stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. W magazynach wnętrzarskich nie ma wręcz pokoju dziecięcego, w którym nie zostałby umieszczony elegancki, efektowny i niezwykle kolorowy namiot tipi. Za co kochają je dzieciaki i dlaczego rodzice tak chętnie w nie inwestują? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Bezpieczne miejsce

Dzieci od małego uwielbiają mieć swoje, wyjątkowe bezpieczne miejsce, w którym mogą się swobodnie bawić, broić a nawet odpoczywać. Można to dostrzec, gdyż wiele z nich ma taki etap w swoim życiu, że w domu buduje bazy z czego tylko popadnie. By uniknąć przewracania krzeseł, foteli i wyciągania wszystkich narzut – warto z wyprzedzeniem wyposażyć dziecko w jego własny namiot tipi. Przytulny, kolorowy, wykonany z miękkich materiałów namiot to strzał w dziesiątkę zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w każdym wieku.

Świetna zabawa przez wiele godzin

Gdy tylko rodzice kupują dziecku namiot tipi, szybko zauważają jak maluch znika w nim na wiele godzin. Nawet roczniaki lubią mieć swój azyl, gdzie mogą przynosić różne zabawki i tworzyć w ten sposób własny, tylko dla nich zrozumiały świat. W każdym takim namiocie jest dość sporo miejsca wewnątrz, dlatego ze spokojem pomieści on nawet kilka maluchów i ich najpotrzebniejszy do zabawy asortyment. Wielu rodziców stara się również, by takie namioty tipi (tutaj) były elegancko urządzone od wewnątrz. Przyjemne maty, miękkie poduszki, efektowne dekoracje – dziecko zyskuje własny kącik, w którym spędza czas i świetnie się bawi nawet przez kilka godzin dziennie.

Idealne miejsce do kreatywnych zabaw

Rodzice uwielbiają patrzeć, jak ich pociechy rozwijają się i kreatywnie się bawią. Namioty tipi zdecydowanie im to umożliwiają. Często można usłyszeć, jak dzieci „budują” w nich własny świat. Dziewczynki w tego typu kącikach stają się mamami dla swoich lalek, którym gotują obiadki oraz z którymi się bawią. Chłopy, z kolei tworzą garaże lub warsztaty samochodowe, gdzie w końcu nikt ani nic im nie przeszkadza. Namioty tipi zdecydowanie są inspiracją do wyjątkowej, kreatywnej i bardzo pasjonującej zabawy.

Gdzie kupić takie namioty tipi?

Najlepiej jest zamówić je u sprawdzonych producentów akcesoriów dla dzieci, którzy specjalizują się tylko i wyłącznie w takim asortymencie. Ich wybór jest tak różnorodny i ciekawy, że każdy rodzic szybko znajdzie idealny model dla swojego dziecka. Można bowiem wybierać spośród namiotów stworzonych na styl skandynawski, orientalny, boho lub glamour. Takie stylowe namioty jeszcze bardziej wpasują się w wyjątkowy pokój dziecięcy.