Półśpiochy w garderobie małego dziecka

Jakie ubranka należy kupić dzieciom? Niby jest to rzecz oczywista, która nie powinna wymagać wnikliwej analizy, ale jeżeli weźmie się pod uwagę to, co znaleźć można obecnie w sklepach, wybór może być naprawdę trudny. Jednym z elementów garderoby, który może zainteresować rodzica, są półśpiochy.

Wygodne ubranka dla dzieci

Nie ma co zaprzeczać, ale dobierając garderobę dla małego dziecka, należy postawić na wygodę. Zarówno dziecka, jak i również rodzica. Ubrania w żaden sposób nie mogą krępować ruchów dziecka. Mamie i tacie również będzie zależało na tym, aby m.in. móc jak najszybciej przebrać dziecku pieluchę, czy też całkowicie zmienić ubranie. W tę myśl doskonale wpisują się właśnie półśpiochyktóre — jak sama nazwa wskazuje — używa się do spania. Jeżeli ktoś by chciał, aby dziecko spało w bodziaku, ale boi się, że maluchowi przemarzną nóżki, zawsze może założyć taki półśpioch.

Półspiochy ze stópkami

Ich zaletą jest to, że posiadają one wszyte stópki. Nie ma więc obaw, że dziecko zsunie je podczas snu. Wielu rodziców zakłada dziecku do snu zwykłą piżamkę, a do tego skarpetki, aby zapewnić stopom ciepło (od nóg najłatwiej się przeziębić!). Tylko że podczas snu maluch w sposób nieświadomy zsuwa je ze swoich nóg. Efektem tego są często przemarznięte stopy z samego rana. Warto więc wyposażyć szafę malucha w półśpiochy (do kupienia pod tym linkiem)które rozwiążą ten problem. Dostępne są one w różnych rozmiarach. Nawet dzieci roczne będą mogły nosić tego rodzaju spodenki ze stópkami podczas nocnego wypoczynku.