Czy zawieszki do smoczka są bezpieczne?

Bardzo często można zobaczyć w internecie dzieci znanych osób, które od małego wyposażone są w efektowne zawieszki do smoczka. Sporo rodziców zastanawia się, czy ten gadżet aby na pewno jest bezpieczny dla takich maluchów i czy warto go kupić. Co sądzą na ten temat eksperci od dzieci? Jakie zawieszki do smoczka można kupić w dobrych sklepach z asortymentem dla maluchów?

Modny gadżet

W wielu modnych sklepach z artykułami dziecięcymi można znaleźć tak ogromną ilość rozmaitych zawieszek do smoczka, że rodzice często nie wiedzą na co się zdecydować. Można bowiem kupić zawieszki z imionami, ze zwierzątkami, z kolorowymi kuleczkami, jak i zawieszki, które są idealne dopasowane do smoczka (pod względem designu i kolorystki). Rodzice mogą wybrać rozmiar, kolor oraz kształt takiej zawieszki. Niektórzy nawet kupują kilka modeli, by można be było dopasować do konkretnej stylizacji malucha.

Czy zawieszki są bezpieczne?

Eksperci uważają, iż takie zawieszki do smoczka z mrbobas.pl są przydatne, ale nie są niezbędne maluchom. To gadżet, który ma ułatwić życie rodzicom, którzy nie chcą co chwile szukać smoczka w wózku lub w foteliku dziecięcym.
Długi sznurek, na którym znajdują się kolorowe elementy zakończony metalowym klipsem, który przypina się do ubrania może być bardzo niebezpieczny szczególnie dla niemowlaka.

Jeżeli trzeba kupić zawieszkę to jaką wybrać?

Najlepiej postawić na modele wykonane z bardzo dobrych, naturalnych i bezpiecznych dla malucha materiałów. Na topie obecnie są drewniane zawieszki, na których można znaleźć imię dziecka lub zabawny napis. Trzeba jednak pamiętać, iż taka zawieszka nie może być stosowana u dzieci bez kontroli rodziców. Maluch może obwinąć się nią lub po prostu może się w nią zaplątać, co jest bardzo niebezpieczne dla niego. Poza tym niektóre z nich są wykonane w dość prosty sposób. Kuleczki lub kolorowe kwadraciki znajdują się na cieniutkich sznurkach, które w każdej chwili mogą się rozerwać i trafić do buzi malucha. Warto także zwrócić uwagę na metalowe zakończenie. Ważne jest, by ono również nie trafiło do buzi, ani do nosa dziecka, gdyż może to się skończyć tragicznie.

Jak każdy gadżet również i zawieszki powinny być stosowane u maluchów wraz ze ścisłą kontrolą rodziców. Trzeba także pamiętać o tym, by wybierać asortyment pochodzący od dobrych, sprawdzonych producentów, którzy zwracają uwagę na to, jak i z czego wykonane są takie akcesoria dla dzieci. Sporo sklepów w Polsce (szczególnie tych internetowych) sprzedaje zabawki z certyfikatami, co również powinno być ważne jest dla rodziców.